Podniosą kwalifikacje mieszkańców. Radom też skorzysta

W lipcu tego roku ruszył nowy projekt Fundacji Pro Civitas Bono oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych pod nazwą Radomska Akademia Rozwoju Regionalnego. Jest to cykl szkoleń, wykładów, seminariów i warsztatów skierowanych do społeczności lokalnej Ziemi Radomskiej. Patronat Honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.

Inauguracja Radomskiej Akademii Rozwoju Regionalnego miała miejsce dziś w radomskiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego, w której uczestniczyli: Leszek Ruszczyk – wicemarszałek województwa mazowieckiego, dr Aneta Śledź – pełnomocnik zarządu fundacji Pro Civitas Bono oraz Mariusz Frankowski – dyrektor mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Misją Akademii jest budowanie kapitału ludzkiego i społecznego Ziemi Radomskiej, poprzez poszerzanie wiedzy i kompetencji różnorodnych grup społecznych i zawodowych, w szczególności przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, młodzieży oraz osób po 50. roku życia. Działalność Akademii nakierowana jest także na kreowanie liderów społecznych oraz aktywizowanie społeczności lokalnych w celu szerszego udziału w życiu społecznym, budowania partnerskich relacji z władzami samorządowymi, rozwijania kultury współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu, otwartości i pracy dla dobra wspólnego.

– Chciałbym zaprosić wszystkie samorządy oraz przedsiębiorców z regionu radomskiego do udziału w tym projekcie – powiedział Leszek Ruszczyk.

Działalność Akademii zainauguruje cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu możliwości aplikowania o dofinansowanie z Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Szkolenia skierowane są do przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych z Regionu Radomskiego, który tworzy 9 powiatów: powiat grodzki Radom oraz powiaty ziemskie: radomski, szydłowiecki, zwoleński, przysuski, lipski, białobrzeski, kozienicki oraz grójecki.

– Na wszystkie projekty unijne w województwie mazowieckim do 2020 roku zostało przeznaczone 8 miliardów złotych. M.in. z tych środków, organizowane będą szkolenia – zapewnił Mariusz Frankowski.

Wicemarszałek Ruszczyk zachęcił natomiast ekspertów z naszego regionu do składania aplikacji o możliwość oceny owych wniosków, które beneficjenci będą składać.

Szkolenia poprowadzą doświadczeni pracownicy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych w Warszawie oraz Pełnomocnik Zarządu Fundacji Pro Civitas Bono, ekspert ds. rozwoju regionalnego, dr Aneta Śledź.

– Program szkoleń jest bardzo różnorodny i atrakcyjny. Takich spotkań będzie osiem, a pierwsze już 7 sierpnia w Radomiu. Kolejne odbędą się raz jeszcze w Radomiu oraz w Przysusze, Warce, Białobrzegach, Lipsku, Zakrzewie i Policznej – podkreśliła Aneta Śledź.

Dzięki realizacji szkoleń przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe z terenu regionu radomskiego uzyskają wiedzę na temat możliwości ubiegania się o dofinansowanie z funduszy UE na rozwój działalności, co przyczyni się do pobudzenia przedsiębiorczości oraz wzrostu aktywności sektora NGO na rzecz społeczności lokalnych – zakończył wicemarszałek Ruszczyk.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wysyłania zgłoszeń poprzez formularz kontaktowy na stronie www.pcbfundacja.org. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Źródło: http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/24447